Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

Polski Teatr Stary w Adelaide – „Kolacja dla głupca”

Autor: Zespół Teatru Starego w Adelaide 5 listopada 2019

„Kolacja dla głupca” to jedna z najbardziej popularnych komedii światowego teatru ostatnich lat.Autor mistrzowsko maluje pełne wad i słabości portrety ludzkie. Jest to opowieść o zabawnej koleżeńskiej grze, której skutki okazują się poważne, o ludziach, którzy nie szanują innych i skłonni są pochopnie oceniać nowo poznane osoby i przyklejać im „łatkę”.

Znakomita farsa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, której bohaterami są ludzie sukcesu, bogaci i lubiący obnosić się ze swoim bogactwem. Przypadkowo poznana osoba wprowadza zamęt w życie małżeńskie i bezwiednie staje się mistrzem ceremonii, co prowadzi do serii prześmiesznych sytuacji, gwarantując widzom świetną rozrywkę.

Pod warstwą dobrego humoru kryje się przesłanie – nie należy oceniać ludzi pochopnie, bo można się ogromnie pomylić, a naigrywanie się z cudzych wad może się obrócić przeciwko nam w mgnieniu oka.

Teatr Stary w Adelaide - Kolacja dla głupca

Teatr Stary w Adelaide – Kolacja dla głupca

„Kolacja dla głupca” cieszy się w Polsce, tak jak na całym świecie, wielką popularnością. Teatr Ateneum w Warszawie, na przykład, gra ją od ponad 18 lat. W tym czasie sztuka została przez nich wystawiona blisko 1000 razy, a „Kolacja dla głupca” to ich repertuarowy hit, który cieszy się wśród widzów niezmiennym powodzeniem.

W naszym Teatrze przewidujemy wystawienie tej sztuki tylko dwa razy. Zapraszamy do dobrej zabawy.

Komentarze

Autor

Zespół Teatru Starego w Adelaide

Zespół Teatru Starego w Adelaide... Więcej artykułów tego autora