Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

Wyjazd do Australii: Dokumenty – posłuchaj audycji

Autor: AustraLink.pl 12 maja 2015

Dokumenty-wyjazd-do-Australii

Tym razem panel dyskusyjny portalu AustraLink.pl pochyla się nad tematem wyjazdu do Australii, pod kątem przydatnych dokumentów. Dokumenty są potrzebne zarówno na etapie załatwiania australijskiej wizy (różne, dla różnych rodzajów wiz), jak też na dalszych etapach, już po przyjeździe do Australii.

Odpowiedź na pytanie „Czy mam szanse w Australii?” brzmi: Te szanse, w znacznej mierze, będziesz budować i powiększać po przyjeździe do Krainy Oz, poprzez doskonalenie angielskiego, zdobywanie australijskiego doświadczenia zawodowego (u australijskiego pracodawcy), nawiązywanie cennych znajomości, poznawanie rynku pracy, czy zdobywanie nowych kwalifikacji zawodowych lub formalne uznawanie już posiadanych – posłuchaj naszej audycji na ten temat Emigracja do Australii, czy mam szanse? Czy jest sens?

Na wielu tych etapach, potrzebne ci będą dokumenty …  Jakie? O tym właśnie jest ta audycja. Dyskutanci wypowiadają się na podstawie własnych doświadczen życiowych (nie jako zawodowi eksperci). Co zabrali? Jakie papiery powinni byli zabrać do Australii, ale tego nie zrobili (i żałują)? Co tłumaczyć na angielski i kiedy (i za ile)?

Czy wyczerpaliśmy temat? Chyba nie, ale na pewno jest to dobry początek, aby każdy słuchacz mógł zacząć tworzyć swoja własną listę potrzebnych i przydatnych dokumentów. Na przykład, podczas dyskusji nie zostało wspomniane ubezpieczenie na samochód. A po co mi w Australii polskie ubezpieczenie na samochód? A po to, że australijski ubezpieczyciel na tej podstawie może podjąć decyzję o obniżeniu składki. Jeśli tego dokumentu nie ma, to nie ma też dowodu na to, że kiedykolwiek prowadziłeś samochód i jako żółtodziób będziesz musiał od początku budować swoją historię jazdy bezwypadkowej.

W audycji „Wyjazd do Australii – Dokumenty” udział wzięli:

  • Stanisław Stan Guziński
  • Grzegorz Greg Ławrynowicz
  • Anna Semczak
  • Emilian Semczak

Komentarze