Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

Nielegalni olimpijczycy

Autor: Stan Guzinski 20 czerwca 2002

 

Na poczatku czerwca 2002 znalazlem w prasie ciekawa notatke. Oto skrot:

W przeciagu niemalze 2 lat, od czasu kiedy Olimpiada w Sydney zostala uznana za najlepsza z dotychczas zorganizowanych, 57 oficjalnych gosci Olimpiady „wypowiedzialo sie” podobnie o zyciu w Australii.

Wizy oficjalnych gosci olimpijskich byly wazne do 1 listopada 2000, lecz 57 sposrod nich wciaz przebywa w Australii, nielegalnie. Sadzi sie, ze ukrywaja sie oni wsrod swoich przyjaciol i rodzin i pracuja na czarno.

Sposrod tych 57 „maratonczykow”, 23 to sportowcy, 9 to dzialacze, 14 to pracownicy mediow, a 11 to oficjalni goscie.

21 „maratonczykow” pochodzi z Europy. Czynniki rzadowe oswiadczyly, ze najwiecej europejskich  przestepcow (wizowych) to Hiszpanie, ktorych az 6 przebywa nielegalnie w Australii do dnia dzisiejszego.

Komentarze

Autor

Stan Guzinski

Stan GuzinskiStan pisze o Australii od 2001 roku, początkowo na stronce Australia - Życie Biznes Emigracja, a obecnie w portalu AustraLink.pl - Przegląd Australijski, którego jest założycielem i współprowadzącym. Absolwent Politechniki Gdańskiej, związany z gospodarką morską. Ciekawość świata sprawiła, że od roku 1996 mieszka w Krainie Oz. Obecnie pracuje jako oficjalny Reprezentant australijskich szkół angielskiego, college'ów zawodowych i wyższych uczelni. Pomaga w wyborze kursów i studiów, oraz w całej procedurze zapisu do australijskich szkół i uczelni i w organizacji wyjazdu do Australii. Zobacz: www.EduAu.pl Zajrzyj na fejsbuka Stana Więcej artykułów tego autora