Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

Narty w Australii

Autor: Stan Guzinski 4 grudnia 2003

 

Czy jest sens zabierania sprzetu narciarskiego do Australii? Wiem, ze tam sie jezdzi na nartach, ale jak to wyglada z perspektywy swiezo upieczonego emigranta? Czy takie wyprawy na narty sa w zasiegu jego kieszeni , czy raczej sa to drogie, luksusowe eskapady? Jak dlugo trwa sezon? Gdzie sie jezdzi?

 

Sam chcialem zabrac ze soba narty biegowe, ale moj znajomy z Australii odradzil mi. Chyba mial racje – od prawie 8 lat nie widzialem sniegu, a wiec zapewne przestawialbym te narty z kąta w kąt.

Ale przeciez narciarstwo mozna w Australii z powodzeniem uprawiac. Najlepsze warunki oferuje gorzysty region Alp Australijskich, pomiedzy Sydney, a Melbourne. Rowniez na Tasmanii sa tereny zjazdowe.

6-dniowa szkolna, albo studencka, wycieczka z Adelajdy, na narty, kosztuje okolo 600 A$ (rok 2003). W tym jest przejazd autobusem (cala noc jazdy), zakwaterowanie, buty i narty z wypozyczalni, instruktor i wyciagi. Bez wyzywienia. Nie jest to cena zbyt wygorowana. W porownaniu z innymi atrakcjami, raczej normalna.

Prawdziwi narciarze zjezdzaja jednak w Nowej Zelandii. Koszt pobytu jest zapewne porownywalny, ale trzeba doliczyc cene biletu lotniczego. Podobno warto.

Informacje szczegolowe, na temat osrodkow narciarskich (Resorts), cen, grubosci pokrywy snieznej, sezonow itd. mozna znalezc tutaj www.aussiesnow.com.au

Zagladajac na te strony pamietaj, ze Grudzien, Styczen, Luty to w Australii lato !!!

 

Treść zostala przejrzana i linki zaktualizowane w Grudniu 2013

Komentarze

Autor

Stan Guzinski

Stan GuzinskiStan pisze o Australii od 2001 roku, początkowo na stronce Australia - Życie Biznes Emigracja, a obecnie w portalu AustraLink.pl - Przegląd Australijski, którego jest założycielem i współprowadzącym. Absolwent Politechniki Gdańskiej, związany z gospodarką morską. Ciekawość świata sprawiła, że od roku 1996 mieszka w Krainie Oz. Obecnie pracuje jako oficjalny Reprezentant australijskich szkół angielskiego, college'ów zawodowych i wyższych uczelni. Pomaga w wyborze kursów i studiów, oraz w całej procedurze zapisu do australijskich szkół i uczelni i w organizacji wyjazdu do Australii. Zobacz: www.EduAu.pl Zajrzyj na fejsbuka Stana Więcej artykułów tego autora