Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

Która metropolia w Australii jest najlepsza?

Autor: Stan Guzinski 13 października 2014

Jak co roku, w sierpniu 2014, londyński Economist Intelligence Unit (EIU), opublikował ranking NAJLEPSZYCH MIAST NA ŚWIECIE, który został opracowany na podstawie tzw. „liveability index„, czyli „wskaźnika jakości życia”. W rankingu uwzględniono 140 miast z całego świata. W bieżącym roku, w najlepszej światowej dziesiątce są aż CZTERY miasta australijskie.

O ile nie masz szczególnych preferencji (to znaczy: „nie wiesz” które miasto wybrać), to można powiedzieć, ze każdy wybór będzie dobry. Australijskie aglomeracje są w najściślejszej czołówce światowej i reprezentują stabilny i wyrównany poziom jakości życia. Wybierając Australię i którekolwiek milionowe miasto, nie popełnisz błędu.

Cały artykuł na ten temat (wraz z tabelą) przeczytaj w zaprzyjaźnionym portalu edukacyjnym.

Adelaide South Australia

Adelaide – stolica stanu South Australia. 5 miejsce w rankingu Najlepszych miast na świecie.

 

 

Komentarze

Autor

Stan Guzinski

Stan GuzinskiStan pisze o Australii od 2001 roku, początkowo na stronce Australia - Życie Biznes Emigracja, a obecnie w portalu AustraLink.pl - Przegląd Australijski, którego jest założycielem i współprowadzącym. Absolwent Politechniki Gdańskiej, związany z gospodarką morską. Ciekawość świata sprawiła, że od roku 1996 mieszka w Krainie Oz. Obecnie pracuje jako oficjalny Reprezentant australijskich szkół angielskiego, college'ów zawodowych i wyższych uczelni. Pomaga w wyborze kursów i studiów, oraz w całej procedurze zapisu do australijskich szkół i uczelni i w organizacji wyjazdu do Australii. Zobacz: www.EduAu.pl Zajrzyj na fejsbuka Stana Więcej artykułów tego autora