Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

KGHM Lodz Solar Team jest już w Adelaide!

Autor: Jowita Kowalik 22 października 2015

Po raz pierwszy w historii, w najbardziej prestiżowym wyścigu pojazdów napędzanych energią słoneczną – World Solar Challenge – mieliśmy zaszczyt oglądać i kibicować Polskiemu Teamowi!!! Niezwykle zdolna i bardzo waleczna grupa studentow z KGHM Lodz Solar Team, przez ponad 3 tysiące kilometrów współzawodniczyła na trasie wyścigu z Darwin do Adelaide.

Już pod koniec września, mieliśmy okazję spotkać się w Adelaide z pierwszymi członkami Teamu: Adamem, Michałem i Pawłem, którzy przylecieli do Australii tydzień wcześniej, niż pozostała część ekipy, w celu zorganizownia odbioru przesyłek, zaplanowania strategii przejazdu i przebycia całej trasy wyścigu, tylko tym razem w kierunku odwrotnym, czyli z Adelaide do Darwin. Wspaniali, młodzi ludzie, pełni optymizmu, którzy właśnie spełniają swoje marzenie.

pojazd słoneczny Eagle One

pojazd słoneczny Eagle One

 

Jedynie kilka dni w Adelaide, ale za to bardzo intensywne. Klub Pozytywnej Kobiety, oraz lokalna Polonia, starała się zorganizować studentom każdą wolną chwilę. I tak, Asia i Jurek urzadzili wspaniałą kolacje na ich cześć, Ella zabrała chłopców na pyszne owoce morza i oprowadziła po Glenelg, Jowita i Piotr zorganizowali im nocną wycieczkę na punkt widokowy Mt. Lofty, gdzie pokazali wspaniałą panoramę Adelaide, natomiast Czarek i Marzena zaprosili ich na prawdziwe australijskie party oraz przeprowadzili z nimi wywiad, który można będzie usłyszeć w lokalnym polonijmym radio.

Chętnie pomogliśmy im w odbiorze przesyłek, robieniu zakupów dla całego Teamu, a także udzieliliśmy im pierwszej lekcji jazdy samochodem po lewej stronie jezdni 😉

Jako małą ciekawostkę możemy dodać, że ciężarowka, którą podróżowali z Adelaide do Darwin, była wypełniona po same brzegi –  300 litrów wody, kilogramy makaronu i litry sosów pomidorowych –  to tylko niektóre produkty z długiej listy zakupów, a wszystko to dla 23 osób, wchodzących w skład ekipy KGHM Lodz Solar Team.

KGHM Lodz Solar Team jest juz w Adelaide!

W związku z obecnością polskiego Teamu w naszym mieście, chcielibyśmy zaprosić lokalną Polonię w sobote, 24 października, w godzinach od 5pm do 7pm, na Stadion Polonia Croydon (adres: 7 Essex Cres, Croydon Park SA 5008), gdzie można będzie osobiście poznać tych młodych, wspaniałych ludzi, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także zobaczyć ich niesamowity pojazd napędzany jedynie energią słoneczną –  Eagle ONE.

Klub Pozytywnej Kobiety Adelaide będzie serwował pieczonego prosiaka, a pieniądze zebrane ze sprzedaży, przekaże na zorganizownie wycieczki dla studentów, którzy będą jeszcze gościć w Adelaide do 5 listopada.

Serdecznie zapraszamy 🙂

Wcześniejsze artykuły na temat zespołu, pojazdu i przygotowań do zawodów pojazdów słonecznych w Australii.

Komentarze