Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

Czy Adelajda to naprawdę fajne miejsce? Impresje Adama – cz. I podcastu

Autor: AustraLink.pl 22 kwietnia 2017

Z cyklu: Rozmowy o Australii – podcast

Adam jest zawodowym planistą. Długo i dogłębnie analizuje dostępne mu informacje, zanim podejmie decyzje. Na nagranie podcast’u umówiliśmy się podczas jego pobytu w Adelaide.

Adelaide - południowe krańce miasta - foto Stan Guzinski

Adelaide – południowe krańce miasta – foto Stan Guzinski

Przyjechał do Australii z Polski, na wizie turystycznej, w jednym konkretnym celu; aby upewnić się, „czy Adelaide to jest naprawdę fajne miejsce”. Na uzyskanie odpowiedzi dał sobie miesiąc czasu, a dodatkowo, zaraz po przylocie kupił niebieski rower, z którym potem rozstawał się bardzo rzadko. Zjeździł miasto wzdłuż i wszerz, zwiedzając je w najbardziej efektywny i namacalny sposób, czyli z perspektywy siodełka swego pojazdu.

To druga wizyta Adama w Australii. Rok temu miał do dyspozycji jedynie 2 tygodnie. Poznał wówczas wielkomiejskie Sydney i europejskie Melbourne, oraz przejechał samochodem przez piękne tereny znajdujące się pomiędzy nimi – wybrzeże i interior.

Wszystkie wyżej wymienione miasta od lat znajdują się na najwyższych pozycjach w rankingach „Najlepszych do Życia Miast na Świecie” (the most liveable cities), ale Adam musiał osobiście sprawdzić czy rankingi prawdę mówią.

Posłuchaj rozmowy przeprowadzonej przez Stana Guzinskiego z Adamem, w ramach mobilnego studia portalu AustraLink.pl, które tym razem zainstalowało się na stoliku piknikowym w małym parku w dzielnicy Clarence Gardens (Adelaide).

 

Komentarze