Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

„Fragmented”

Autor: Jurata Bogna Serafińska 8 stycznia 2011

 

Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Eugenii Majchrowskiej w Warszawie


 

Dnia 7 grudnia w Galerii Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Obrońców 12/1b miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Joanny Eugenii Majchrowskiej z Adelajdy. Tytuł ekspozycji – „Fragmented” nawiązywał swoim tytułem do fragmentów naszego życia, które utrwalają się w pamięci jako obrazy.

Jak donosił na swych łamach Warszawski Magazyn Ilustrowany „Stolica” – obrazy zgromadzone na Wystawie powstały w wyniku inspiracji podróżami po kontynencie australijskim.

Patronat honorowy nad Wystawą, która była czynna do dnia 31 grudnia 2010r., objął Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski.

Joanna Eugenia Majchrowska – współczesna polska malarka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz South Australian School of Art.

Obecnie wykłada rysunek i grafikę komputerową na Wydziale Edukacji, Sztuki i Nauk Socjalnych Uniwersytetu Południowej Australii.

Informacje o wcześniejszych wystawach artystki publikował na swych łamach Przegląd Australijski.

O obecnej wystawie informowały już wcześniej liczne gazety, portale i blogi, w tym, wspomniana powyżej „Stolica” i Magazyn „SwiatPL”.


Jurata Bogna Serafińska

Przeczytaj też w „Dandenong Polish”


Komentarze

Autor

Jurata Bogna Serafińska

Jurata Bogna Serafińska...Po jakimś czasie okazało się, że złapałam australijskiego bakcyla. Napisałam kilka wierszy o kangurach, zrobiłam do nich ilustracje, a poza tym zaczęłam w jakiś instynktowny sposób odnajdywać osoby związane z Australią. To byli polscy pisarze, poeci, malarze… Więcej artykułów tego autora