Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

W Australii na wizie „Work and Holiday” – wywiad

Autor: Stan Guzinski 22 grudnia 2015

Przyjazd do Australii na wizie Work and Holiday wydaje się rozwiązaniem idealnym. Przez rok (albo dłużej) można przebywać w Krainie Oz, pracować i zarabiać, uczyć się, poznawać kraj i ludzi.

Aby móc ubiegać się o taką wizę, należy spełnić szereg kryteriów, w tym wiekowe. Po przyjeździe do Australii, też istnieją warunki utrzymania ważności wizy (czyli zasady mówiące, co można na tej wizie robić, a czego nie wolno). Sprawy nie ułatwia limit ilościowy tego rodzaju wiz, czyli określona ich liczba wydawana rocznie przez Australię obywatelom różnych krajów.

Jeśli zatem spełnisz wymagania i uzyskasz wize Work and Holiday, a po przyjeździe pilnie wypełniasz warunki wizowe, to wciąż pozostaje jeszcze jedna ważna rzecz – trzeba się na drugim końcu świata jakoś urządzić.

Jak to wygląda w praktyce? A właściwie, jak to wygląda po wykonaniu pierwszych kroków na dalekim lądzie? Posłuchaj wywiadu (po polsku) z Michaelem, który od 3 tygodni jest w Australii ma wizie Work and Holiday.

Park w Adelaide - foto Michael Sawicki

Park w Adelaide – foto Michael Sawicki

Michael opowiada:

– o tym, jak aplikował o wizę i jakie są wymagania wizowe

– o co pytano go na granicy australijskiej (czyli na lotnisku w Adelaide)

– czy polski paszport to dobra rzecz

– o szukaniu pracy i o ograniczeniach, związanych z tymczasowością pobytu w Australii

– o koszcie utrzymania / życia w Australii, w porównaniu do Europy (Niemcy)

– od czego zaczął, w pierwszych dniach po wylądowaniu w Australii (jakie australijskie certyfikaty – przydatne na rynku pracy – sobie wyrobił)

Wywiad należy do serii podcastów, zrealizowanych przez portal AustraLink.pl

Posłuchaj rownież:

Australia – czy mam szanse, czy jest sens?

Koszt wyjazdu do Australii

Rynek pracy w Australii

i innych.

Komentarze

Autor

Stan Guzinski

Stan GuzinskiStan pisze o Australii od 2001 roku, początkowo na stronce Australia - Życie Biznes Emigracja, a obecnie w portalu AustraLink.pl - Przegląd Australijski, którego jest założycielem i współprowadzącym. Absolwent Politechniki Gdańskiej, związany z gospodarką morską. Ciekawość świata sprawiła, że od roku 1996 mieszka w Krainie Oz. Obecnie pracuje jako oficjalny Reprezentant australijskich szkół angielskiego, college'ów zawodowych i wyższych uczelni. Pomaga w wyborze kursów i studiów, oraz w całej procedurze zapisu do australijskich szkół i uczelni i w organizacji wyjazdu do Australii. Zobacz: www.EduAu.pl Zajrzyj na fejsbuka Stana Więcej artykułów tego autora