Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

Początek Świąt w Australii – Adelajda 2015 – reportaż filmowy

Autor: Stan Guzinski 23 listopada 2015

Z Rovaniemi, na północy Finlandii, najdalej jest do Australii i chyba dlatego Gwiazdor od tego kontynentu zaczyna swoją coroczną podróż dookoła Świata.

Zobacz nasz 10-minutowy reportaż filmowy – link poniżej.

W Adelaide Santa już się w tym roku pokazał (jak zwykle, w drugą sobotę Listopada), w pięknej, tradycyjnej, Bożo-Narodzeniowej oprawie. Na rozsłonecznionych ulicach stolicy stanu Australia Południowa pojawił się śnieg, choinki, Trzej Królowie na prawdziwych wielbłądach oraz Świąteczna Szopka z żywymi postaciami. Gwiazdor przejechał majestatycznie w towarzystwie swoich reniferów (w tym sławnego Rudolfa), śnieżynek, skrzatów, klownów, dziesiątek postaci z różnych bajek, maszerujących orkiestr i powabnych tancerek.

Wesoły, kolorowy korowód, przeszedł przez centrum Adelajdy, witany przez dziesiątki tysięcy rozradowanych mieszkanców. Wielu z nich było zaopatrzonych w maty, krzesła, a nawet drabinki. Wszystko po to, aby być bliżej Gwiazdora. Mieszkańcy jednak nie do końca poddali sie zimowemu nastrojowi, gdyż wszyscy przyszli ubrani w stroje bardzo letnie. Dlaczego? Gdy na ulicach Australii pojawiają się Gwiazdorzy, to znaczy że lato już badzo blisko.

Koniecznie zobacz nasz 10-minutowy reportaż filmowy z tego wydarzenia, przez miejscowych zwanego Christmas Pageant. Aha, organizatorzy już informują o kolejnej paradzie, ktora odbedzie sie w Adelaide dnia 12.11.2016. Dołącz do korowodu (niezbędny jest kostium), albo wiwatuj z chodnika. Zapraszamy !!

Paradę obejrzał i skomentował dla Państwa panel dyskusyjny portalu AustraLink.pl w składzie:

  • Stanisław Stan Guziński
  • Grzegorz Greg Ławrynowicz
  • Anna Semczak
  • Emilian Semczak

 

Komentarze

Autor

Stan Guzinski

Stan GuzinskiStan pisze o Australii od 2001 roku, początkowo na stronce Australia - Życie Biznes Emigracja, a obecnie w portalu AustraLink.pl - Przegląd Australijski, którego jest założycielem i współprowadzącym. Absolwent Politechniki Gdańskiej, związany z gospodarką morską. Ciekawość świata sprawiła, że od roku 1996 mieszka w Krainie Oz. Obecnie pracuje jako oficjalny Reprezentant australijskich szkół angielskiego, college'ów zawodowych i wyższych uczelni. Pomaga w wyborze kursów i studiów, oraz w całej procedurze zapisu do australijskich szkół i uczelni i w organizacji wyjazdu do Australii. Zobacz: www.EduAu.pl Zajrzyj na fejsbuka Stana Więcej artykułów tego autora