Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

KGHM Lodz Solar Team już w Australii

Autor: Aleksandra Łomża 19 października 2015

Nasze marzenie, na które czekaliśmy i przygotowaliśmy się od dawna, czas zacząć. Nasz czas na australijskim lądzie możemy uznać za rozpoczęty.

Eagle 1 - już w Australii

Eagle 1 – już w Australii

Już pod koniec września trzech członków KGHM Lodz Solar Team – Michał, Paweł i Adam – przybyło do Adelajdy, gdzie zostali bardzo ciepło przywitani przez miejscową Polonię. Pozwoliło im to na zapoznanie się z okolicą i planowaniem strategii na przejazd. Aby być przygotowanym na czekające na nas niespodzianki na drodze, postanowiliśmy przejechać całą trasę wyścigu. Dzięki temu już wiemy na co musimy się przygotować . Czeka nas bardzo wysoka temperatura, dlatego musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, szczególnie dla naszych kierowców. Zwięrzęta, które spotkamy mogą stwarzać duże niebezpieczeństwo, więc uważna obserwacja warunków panujących na drodze będzie konieczna. Przebycie tych trzech tysiący kilometrów pozwoliło nam na lepsze przygotowanie się do wyścigu.

KGHM Lodz Solar Team

KGHM Lodz Solar Team

Cały zespół złączył swoje siły w Darwin, 8 października – pobyt w Australii czas zacząć! Naszą przygodę rozpoczeliśmy spotkaniem z miejscową Polonią i poznaniem okolicy. Nasze obozowisko mieści się w Hidden Valley, skąd mamy bardzo blisko na miejsce testów – tor Bridgestone Wolrld Solar Challenge – to tutaj spędzimy czas dzielący nas od rozpoczęcia wyścigu. Na naszym campingu, oprócz nas jest jeszcze kilka drużyn, między innymi z Australii, Koreii i Wielkiej Brytanii, z którymi wymieniami się doświadczeniami towarzyszącymi nam podczas planowania udziału w wyścigu.

Przeszliśmy wszystkie testy pozwalające nam brać udział w zawodach. Bądźcie tam z nami, zapraszamy!

Wcześniejsze artykuły na temat zespołu, pojazdu i przygotowań do zawodów pojazdów słonecznych w Australii.

Komentarze

Autor

Aleksandra Łomża

Aleksandra ŁomżaRzecznik prasowy grupy Lodz Solar Team. Studentka Mechanical Engineering and Applied Computer Science. Od początku zaangażowana w budowę pierwszego w Polsce samochodu napędzanego słońcem , które jest połączeniem jej pasji i ścieżki kariery zawodowej. Więcej artykułów tego autora