Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

Budują typowy australijski dom – fotoreportaż

Autor: Stan Guzinski 12 marca 2004

 

Australijskie budownictwo jest inne niz polskie. Bylo juz przez nas troche opisywane w dziale. Krytycznie wspominal o nim  Jacek (i wiele mial racji).

Jak to jest naprawde – zastanawiaja sie czytelnicy. Australia, dostatni i rozwiniety kraj, a budowac nie potrafia? Obraz podobno mowi wiecej niz 1000 slow, a wiec … niechaj przemowi.

Kilka dni temu syn powiadomil mnie, ze niedaleko nas znow beda budowac dom (nie dziwota to, w ciagu ostatnich 2-3 lat, nowych domow w okolicy powstalo bardzo duzo, najczesciej po wyburzeniu starych). Rzeczywiscie, wizja lokalna pozwolila stwierdzic, ze teren jest nalezycie zniwelowany i oczyszczony ze smieci i gruzu po poprzedniku.

Dzis, po powrocie ze szkoly syn oznajmil: ROZPOCZELI !!!

Zapamietajmy tę datę – 12.03.2004

Polecialem tam z aparatem i tez rozpoczynam – Fotoreportaż pt. DOM BUDUJĄ.

Nie wiem czy to bedzie jeden dom, czy moze dwie waskie kiszki na jednej parceli. Nie wiem czy bedzie ladny, czy brzydki. Nie wiem wreszcie jak dlugo beda budowac.

Wiem tylko, ze chce ten proces tworzenia zdokumentowac fotograficznie i opatrzyc swoimi niefachowymi komentarzami. Jesli w gronie czytelnikow znajdzie sie fachowiec-budowlaniec, to chetnie przyjme jego pomoc, jako komentatora-konsultanta.

Kliknij na zdjecie, aby zobaczyc powiekszenie.

START – 12.03.2004

 

 

 

 

Komentarze

Autor

Stan Guzinski

Stan GuzinskiStan pisze o Australii od 2001 roku, początkowo na stronce Australia - Życie Biznes Emigracja, a obecnie w portalu AustraLink.pl - Przegląd Australijski, którego jest założycielem i współprowadzącym. Absolwent Politechniki Gdańskiej, związany z gospodarką morską. Ciekawość świata sprawiła, że od roku 1996 mieszka w Krainie Oz. Obecnie pracuje jako oficjalny Reprezentant australijskich szkół angielskiego, college'ów zawodowych i wyższych uczelni. Pomaga w wyborze kursów i studiów, oraz w całej procedurze zapisu do australijskich szkół i uczelni i w organizacji wyjazdu do Australii. Zobacz: www.EduAu.pl Zajrzyj na fejsbuka Stana Więcej artykułów tego autora