Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

„Spowiedź” Juraty Bogny Serafińskiej

Autor: Jurata Bogna Serafińska 7 lipca 2010

 

Okazja: AlternatywnyBlog JBS – pierwsze urodziny

 


Minął już rok, od czasu jak zaczęłam pisać bloga. Taka rocznica zachęca do podsumowań. Zadałam sobie pytanie: – czy nie zmarnowałam tego roku?

 

 • Nie wszystko ułożyło się tak, jak tego pragnęłam Przepadło to nieuchwytne, romantyczne coś. Może w ogóle nie istniało? Nie będę się już nad tym zastanawiać.
 • Ze spraw realnych nie udało mi się po raz n-ty dostać stypendium z Ministerstwa, ani wygrać laptopa w konkursie. Nie znalazłam sposobu na to aby zarabiać piórem ani też czasu i odpowiedniego nastroju dla uporządkowania materiałów do mojej następnej powieści.

A czy coś mi się przez ten rok udało? Myślę, że tak.

 • Wydałam dwie książki: Powieść „Orbita światła” (wyd. II. poszerzone) – maj 2009., Oficyna Wydawnicza „Ston2” Kielce Tomik poezji „Furie” – luty 2010., Wydawnictwo „Miniatura” Kraków.
 • Napisałam i uporządkowałam teksty na: tomik opowiadań, tomik felietonów, zbiór wywiadów i kolejny tomik wierszy. Są gotowe. Gdyby tylko znalazł się odpowiedni wydawca…
 • Współpracowałam z Zespołem Muzycznym VERTTEX Z N. Yorku. Pisałam teksty. Efekty można oglądać na kilku (co najmniej sześciu) filmach muzycznych na YouTube.

Prowadziłam mój Dział autorski „Australia z oddali Juraty Bogny Serafińskiej” w „Przeglądzie Australijskim”

 • Opublikowałam ponad sto różnych (proza i wiersze) tekstów w gazetach i serwisach z którymi stale współpracuję – najwięcej w Magazynie „Świat pl”
 • Nawiązałam współpracę z kilkoma nowymi redakcjami zarówno tradycyjnymi jak i internetowymi,
 • Jako z-ca Red. Naczelnego Serwisu „Wolność bez granic” – zajmowałam się pozyskiwaniem autorów i doborem tekstów dla Serwisu
 • Brałam udział w filmie zrealizowanym przez TV Patio w ZK Włocławek – cykl Prawo czy pięść – Resocjalizacja twórcza 1 (prowadziłam warsztaty literackie w Z.K.)
 • Prowadziłam AlternatywnyBlog JBS., pisząc kilka notek tygodniowo. (9,5 tys. wejść wg stanu na 13.III.2010r.)
 • Prowadziłam moją stronę i profil na Facebooku, (na Netlogu, Goldenline i NK, ostatnio z braku czasu, aktualizuję tylko dane)
 • Na konkursy literackie nie miałam też czasu i najczęściej nie pamiętałam o terminach, ale coś tam jednak wysłałam i zdobyłam trzecią nagrodę 2009 r. w konkursie Literackim „Ikarowe Strofy”.
 • Zyskałam kilku przyjaciół i kilku wrogów.

 

Podsumowując to wszystko, mogę dodać, że cenię sobie swoją wolność i niezależność… Jestem jednak trochę zmęczona codziennym szarpaniem się z twardą rzeczywistością. Bardzo bym chciała w następnym blogowym roku złapać odrobinę relaksu, coś zmienić, gdzieś wyjechać… Nie wiem tylko czy jeszcze potrafię.

 W każdym razie mój Blog obchodzi pierwsze urodziny!

http://alternatywnyblog.blog.interia.pl

 

Życzymy Ci Juratko kolejnych rocznic – równie udanych i pracowitych, uzyskania ministerialnego stypendium, mniej codziennej szarpaniny, byś mogła w dobrym nastroju tworzyć kolejne tomiki poezji i literatury oraz interesujące wywiady dla naszego „Przeglądu Australijskiego”

Komentarze

Autor

Jurata Bogna Serafińska

Jurata Bogna Serafińska...Po jakimś czasie okazało się, że złapałam australijskiego bakcyla. Napisałam kilka wierszy o kangurach, zrobiłam do nich ilustracje, a poza tym zaczęłam w jakiś instynktowny sposób odnajdywać osoby związane z Australią. To byli polscy pisarze, poeci, malarze… Więcej artykułów tego autora