« Języki - felieton | Strona główna | Egipcjanin - felieton »

1 maja 2014

Pastafarianie - Felieton

Chociaż prima aprilis już dość dawno minął, to trudno tak do końca być pewnym czy ciągle nie trwa, przynajmniej w życiu publicznym.

A do takiego wniosku doszedłem w związku z ostatnią decyzją sądu administracyjnego w Warszawie, który zawyrokował, że: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji musi ponownie rozpoznać wniosek kościoła latającego potwora spaghetti o wpis do rejestru wyznań. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że obok tak znanych (i uznanych) kościołów chrześcijańskich, meczetów muzułmańskich, bożnic żydowskich, itp. oficjalnie zaistnieje kościół latającego potwora spaghetti.

Kościół ten powstał w Stanach Zjednoczonych w 2005 r. m.in. jako reakcja na promowanie w niektórych tamtejszych szkołach kreacjonizmu i negowanie teorii ewolucji. Zdaniem wielu religioznawców kościół de facto jest parodią religii.

Dla przybliżenia czytelnikom tego ewenementu przytoczę podstawowe przykazania, czy akty ich wiary. Oto one:

1. Lepiej Raczej Żebyś Nie Zachowywał Się Jak Świętoszkowaty, Świętszy Od Boga Dupek, Gdy Opisujesz Moją Makaronową Boskość. Jest OK Gdy Jacyś Ludzie Nie Wierzą We Mnie. Doprawdy, Nie Jestem Taki Próżny. Poza Tym Nie O Nich Mówimy, Więc Nie Zmieniaj Tematu.

2. Lepiej Raczej Żebyś Nie Używał Mojego Istnienia Jako Narzędzia Ucisku, Zniewolenia, Kary, Patroszenia I/Lub Sam Wiesz, Bycia Podłym Wobec Innych. Nie Wymagam Święcenia i Czystości Od Ludzi, A Jedynie Od Wody.

3. Lepiej Raczej Żebyś Nie Osądzał Ludzi Po Ich Wyglądzie, Lub Ubiorze, Lub Sposobie Mówienia, Lub, No, Po Prostu Bądź Miły, Dobrze? Och, I Wbijcie To Sobie To Swoich Tępych Głów: Kobieta = Osoba. Mężczyzna = Osoba. Dokładnie To Samo. Nikt Nie Jest Lepszy Od Drugiego, Chyba Że Mówimy O Modzie. Sorry, Ale Zostawiam To Kobietom I Kilku Facetom Którzy Rozróżniają Kolor Turkusowy Od Fuksji.

4. Lepiej Raczej Żebyś Nie Zaspokajał Się W Sposób Obrażający Ciebie Samego, Lub Twojego Skłonnego i Wyrażającego Przyzwolenie, Pełnoletniego ORAZ Dojrzałego Umysłowo Partnera. Do Wszystkich, Którzy Się Z Tym Nie Zgadzają Pasuje, Jak Myślę, Wyrażenie ‘Idź Się Sam P****’, Chyba Że Ich To Obraża, W Którym To Przypadku Mogą Ten Jeden Raz Wyłączyć Telewizor I Dla Odmiany Pójść Na Spacer.

5. Lepiej Raczej Żebyś Na Pusty Żołądek Nie Podważał Bigoteryjnych, Mizoginistycznych, Pełnych Nienawiści Poglądów Innych Ludzi. Zjedz Coś, A Potem Ruszaj Na Tych Wszystkich S******.

6. Lepiej Raczej Żebyś Nie Budował Kosztujących Miliony Dolarów Kościołów / Świątyń / Meczetów / Sanktuariów Na Chwałę Mojej Makaronowej Boskości, Gdy Te Pieniądze Można Lepiej Wydać Na (Wybierz Sam):
A. Zakończenie Ubóstwa
B. Wyleczenie Chorób
C. Życie W Pokoju, Namiętną Miłość, I Obniżenie Abonamentu Kablówki
Może I Jestem Wszechwiedzącą Istotą Z Węglowodanów Złożonych, Ale Cieszą Mnie W Życiu Rzeczy Proste. Muszę Chyba Sam Dobrze Wiedzieć Że Jestem Stwórcą.

7. Lepiej Raczej Żebyś Nie Łaził I Nie Opowiadał Ludziom, Że Do Ciebie Przemawiam. Nie Jesteś Aż Tak Interesujący. Przestań Być Taki Nadęty. A Mówiłem Ci, Żebyś Miłował Innych Ludzi, Nie Rozumiesz Aluzji?

8. Lepiej Raczej Żebyś Nie Czynił Innym Czego Nie Chciałbyś Żeby Inni Czynili Tobie Gdy Jesteś W, Hmm, Takim Czymś Co Wymaga Dużo Skóry / Lubrykantu / Las Vegas. Jednakże, Gdy Inna Osoba Jest W Takim Czymś (Zgodnie z # 4), To Przystępuj Do Dzieła, Zrób Zdjęcia, I Na Miłość Boską Załóż PREZERWATYWĘ! Doprawdy, To Tylko Kawałek Gumy. Gdybym Nie Chciał Żebyś Się Dobrze Czuł Gdy TO Robisz, To Dołożyłbym Kolce, Lub Coś Takiego.

Ramen

No i jak się to Państwu podoba...
Nie wiem, czy mamy tu w Australii oddziały tego kościoła, więc ewentualni chętni, będą musieli się pofatygować do USA lub do Polski w celu zasilenia szeregów pastafarian.

Krzysztof Deja

Ps. A jako że jesień w pełni załączam fotografie takowej

IMG_2016.JPG

IMG_2070.jpg

IMG_2038.JPG

P1020255.JPG

IMG_1662.JPG

IMGP8441.JPG

P1020383.JPG

P1020226.JPG

P1020372.JPG

« Języki - felieton | Strona główna | Egipcjanin - felieton »