« Dzienniki - styczeń I - 2006 | Strona główna | Wakacje - Felieton »

2 stycznia 2006

Robert Panasiewicz - spotkanie autorskie

Polskie Towarzystwo Kulturalne

zaprasza na spotkanie z

Robertem Panasiewiczem
(autorem powieści „Saul”)

saul.jpg

ROZMOWY O LITERATURZE, POEZJI
I EMIGRACJI

albo
O tym, w jaki sposób każdy może zostać pisarzem; dlaczego warto obcować z poezją i jak pomoc w emigracji rodzinie w Kraju.


Spotkanie odbędzie się 12 lutego o 5.oo po południu (zmiana czasu)w świetlicy SPK w DOMU POLSKIM – ADELAIDE, Angas Street

Jednocześnie, serdecznie zapraszamy na barbacue dzień wcześniej tj. 11 lutego po 5pm na placu rekreacyjnym RESERVE po lewej stronie na Waterfall Gully Rd w połowie drogi do wodospadów (parking tuż obok drogi). Będzie tam okazja poznać osobiście Roberta Panasiewicza. Ze względu na nieprzewidywalną liczbę uczestników prosimy o BYO.


Robert Panasiewicz (ur. 17 kwiecień 1963) – pisarz, współtwórca „Pulsu Polonii” i pracownik stanowego rządu w Australii Zachodniej zajmujący się zawodową emigracją. Urodził się i wychował na Podlasiu. W latach 1982-87 studiował hydrogeologię na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po ukończeniu studiów i służbie wojskowej, krótko pracował w wyuczonym zawodzie. W okresie odradzania się demokracji w Polsce, miedzy 1989 i 1991 r., podobnie wielu młodym ludziom w Kraju imał się różnych zajęć, miedzy innymi pracował w Niemczech, handlował. W 1991 roku wyemigrował do Australii. Początkowo kontynuował karierę hydrogeologa, a od pięciu lat zajmuje się rozwojem regionalnym Australii Zachodniej. Na emigracji poznał swoją przyszłą żonę Beatę. Ma dziesięcioletnią córkę Natalię. Mieszka w Perth, ale większość czasu spędza poza domem pomagając prowincjonalnym społecznościom w spełnianiu ich aspiracji. Wolne chwile wypełnia pisaniem i współpracą z „Pulsem Polonii”. Obecnie pracuje nad następną powieścią pod roboczym tytułem „Reguła nieokreśloności”.