Reklama-EduAu

Artykuły Archiwalne

Australia w polskiej TV

Autor: Jurata Bogna Serafińska 15 listopada 2010

 

Stwierdzam z satysfakcją, że telewizja polska zaczęła pokazywać nam nareszcie trochę filmów australijskich, bądź o Australii.


W TV4 można obejrzeć francuski dokumentalny serial przyrodniczy (1999) z cyklu „Nieposkromiona Australia”, a także australijski serial kryminalny (2009) „Gliniarze z Melbourne”.

Serial przyrodniczy jest poświęcony dzikiej faunie Australii, której gatunki należą do najbardziej niezwykłych na świecie. Możemy obejrzeć zwierzęta niewystępujące na naszym europejskim kontynencie jak: wielbłądy, dzikie konie, kangury, psy dingo, mrówkojady, dziobaki… Jesteśmy świadkami ich życia, radości i tragedii – walki o terytorium, narodzin potomstwa, i wielu zagrożeń jak ataki drapieżników, nurze piaskowe, pożary czy monsuny.

Serial kryminalny zainteresuje na pewno zwolenników tego gatunku filmowego, zawiera bowiem wszystkie typowe elementy jak: pościgi za przestępcami, kontakty z organizacjami terrorystycznymi, samobójstwa, porwania, narkotyki…

Ja osobiście nie przepadam za serialami kryminalnymi, ale dokumentalny serial o australijskiej faunie oglądam z wielką przyjemnością.


Jurata Bogna Serafińska

Fot. Radek Czyż

Komentarze

Autor

Jurata Bogna Serafińska

Jurata Bogna Serafińska...Po jakimś czasie okazało się, że złapałam australijskiego bakcyla. Napisałam kilka wierszy o kangurach, zrobiłam do nich ilustracje, a poza tym zaczęłam w jakiś instynktowny sposób odnajdywać osoby związane z Australią. To byli polscy pisarze, poeci, malarze… Więcej artykułów tego autora